Co víte o Halloweenu? Jak se slaví?

9 – Co víte o Halloweenu_ Jak se slaví_ – B

Published using Google Docs
9 – Co víte o Halloweenu_ Jak se slaví_ – B
Updated automatically every 5 minutes

Lucie: Halloween je pro děcka tady důležitý svátek, kdy samozřejmě podobný (podobně) jako když si vykoledovávají vajíčka u nás na Velikonoce, tak tady si prostě chodí od domu k domu vykoledovat jakoby sladkosti. Takže to se líbí mým dětem tady v Americe třeba.

Zdeňka: Něco málo o tom vím, a to díky tomu, že když jsem hrála tady v Uherském Hradišti v klubu Slovácko, tak z nedostatku jakoby hráček, kvalitních hráček, se sem tahaly holky z Ameriky a Austrálie. A ze začátku, když sem chodily holky z Ameriky, tak vlastně pro ně jsme jakoby ten svátek slavívaly. Takže (na) Halloween jsme se dycky (vždycky) převlékly do masek, udělaly jsme prostě nějakou party.

Michal: Tak vím, že Halloween v Americe se slaví tak, že lidi se oblíknou do různých strašidelných kostýmů. A menší děti chodí koledovat. V Česku ta tradice trošku taky začíná. Není to o tom, že bysme (bychom) chodili koledovat, ale třeba se pořádají nějaké halloweenské večírky v tomto stylu.

Josef: Já to neslavím. Nebo… není to zvykem, není to tradice tady u nás, jo. To, že to někdo tady zavádí, nebo možná to slaví, tak to je samozřejmě jeho věc, ale…

Jana: To se ty dýně vyřezávají a rozsvěcují se v tom ty… Tak já vím, že už třeba Hanka a ty (ta) děcka z té školy… takže něco takového… Ale my už jsme na to staří. My už…