Co obvykle děláte, když je slunečno nebo horko?

6 – Co obvykle děláte, když je slunečno nebo horko_ – B

Published using Google Docs
6 – Co obvykle děláte, když je slunečno nebo horko_ – B
Updated automatically every 5 minutes

Mikuláš: Když je slunečno, rád jsem někde blízko vody, třeba u bazénu. Anebo prostě jdu na kolo. Cokoli, co se dá dělat, když je teplo. Nemusím bejt (být) moc voblečenej (oblečený). Zaběhat si.

Josef: (Když je) příjemný den, tak většinou strávíme na zahrádce, jo jako. Dá se říct, že hodně jako času věnujeme zahrádce, kterou máme vedle domku, a to je pro nás taková relaxace, jo, že tam můžeme, já nevím, okopávat vinohrad, nebo trhat nějaké ovoce. Například teďka je období, kdy zrají meruňky, jo, tak jsme sbírali meruňky. Narvali jsme to do beček, takže z toho bude meruňkovica (meruňkovice).

Viktor: Tak snažím se jít někam ven, právě třeba i projet se na tom kole, nebo jít někam na Letnou, do parku, jen tak s kamarádama (kamarády), dát si pivo a tak.

Petra: Co obvykle dělám, když je horko. No, tady to horko je hrozný (hrozné), takže většinou nic dělat nechci. No většinou buď počkám, až třeba přestane svítit slunko. Anebo jdu někam, kde je klimatizace, takže třeba do kavárny, kde je klimatizace anebo někam jinam. Nebo třeba do posilovny, kde je klimatizace.