Který film jste viděli naposled?

8 – Který film jste viděli naposled_ – A – annotations

Published using Google Docs
8 – Který film jste viděli naposled_ – A – annotations
Updated automatically every 5 minutes

Lenka: Naposledy? Jsem viděla Perný den, tady na festivalu.

nasposledy naposled

Mikuláš: Naposled jsem viděl tady jsem si pouštěl film s Leonardem DiCapriem, a jak se to jmenuje… Ten film, jak tam… s těma (těmi) snama (sny)… Inception? Inception.

pouštět/pustit si film – to put on a movie

Tereza: Jak se to jmenovalo? Ano, vím. Indie volá. Naposled jsem viděla film Indie volá a bylo to o americkém call centru, kdy jeden manažer dostal za úkol rozjet call centrum v Indiii a měl proškolit indicky mluvící lidé (lidi), aby prodávali americké výrobky. Tak o tom to bylo. Indie volá se to jmenuje. – Jo? Dobrý film? – No nakonec byl o lásce, že jo. Tak, dobrý film, dobrý film. Velmi veselý.

volat – to call

o ( LOC) – about

dostat za úkol – to get as an assignment

rozjet – get (something) going, get (something) started

měl (from mít – to have, should) – he was supposed to

proškolit – train

indicky mluvící lidé – people speaking Indian languages

Honza: Naposled, jo. Včera jsem viděl Domácí péče. To je českej (český) film. – To je českej (český) film. Novej (nový)? – Vlastně je novej (nový) no. Teďkom (teď) získal různý (různá) ocenění a je velice vydařenej (vydařený).

Domácí péče – home care

získat – to receive

ocenění – award

velice – very

vydařený – successful

Viktor: To je… To bych musel přemejšlet (přemýšlet). Vlastně co jsem viděl? Jo, viděl jsem Notting Hill jsem viděl asi naposledy.

přemýšlet – to think, ponder over

vlastně – actually

Martin: Poslední film, co mě hodně zaujal, to byl film z hudebního prostředí, jmenoval se Whiplash a byl o mladém bubeníkovi, který se učil na hudební škole, a o jeho příběhu.

poslední film, co mě hodně zaujal – the last movie that really captivated me (my interest), zaujal is the past tense of the verb zaujmout – to captivate

prostředí – environs

hudební prostředí – the music world

bubeník – drummer

hudební škola – music school

o ( LOC) – about

příběh – story

Lucie: Naposledy, co jsem to včera viděla… film Slow West. – No, dobrej (dobrý) film? – Jo, bylo to moc hezký (hezké), bylo to moc hezký (hezké), takový (takové) překvapivý (překvapivé).  

překvapivý – surprising