Co byste dělali každý den?

1 – Co byste dělali každý den_ – A – annotations

Published using Google Docs
1 – Co byste dělali každý den_ – A – annotations
Updated automatically every 5 minutes

Denisa: To je těžký (těžké). Asi bych vstávala někdy pozdě dopoledne, dala bych si velkou snídani, a jelikož bych měla domek u moře, tak bych šla plavat nebo surfovat.

jelikož – since, because

Jolana: Já si myslím, nebo doufám, že by se toho moc nezměnilo. Ráno vstanu a pudu (půjdu) do práce, přijdu z práce, budu chvilku dělat něco, co mě baví, pudu (půjdu) spát. A každý den obrachu, každý den dokolečka.

toho moc – a lot of things

dokola, dokolečka – all over, again

Martina: Já už v podstatě dělám to, co dělám hrozně ráda. Baví mě moje práce, bydlím, kde jsem spokojená, a jsem obklopena lidmi, které mám velmi ráda.

v podstatě – in essence, essentially

spokojený – satisfied

obklopený – surrounded

jsem obklopena lidmi – I am surrounded by people

Lucie: No můj běžný den by se asi možná až tak moc nezměnil, protože jsme si nepřáli žádné peníze anebo nějakou změnu tady v osobních věcech, takže akorát by nám bylo dobře a šťastněji.

změnit se – to change

akorát – except that

šťastněji – more happy

Andrea: Tak kdybych bydlela v Praze na nábřeží, tak bych každý den ráno vstala, šla bych si zaběhat na Náplavku. No, potom bych teda asi šla do nějaký (nějaké) práce teda nejspíš, nebo bych psala ten svůj blog o tom, jak se mám báječně. A potom bych si zašla na nějaký (nějaké) dobrý (dobré) jídlo někde v centru Prahy. Kochala bych se výhledem na Prahy. No a večer bych šla asi spokojeně spát.

nábřeží – shore

zaběhat si – go for a run

Náplavka

nejspíš – most likely

báječný – fantastic

kochat se (něčím) – delight, relish (in something, by means of something)

výhled – view

spokojený – satisfied