Máte oblíbený svátek?

1 – Máte oblíbený svátek_ – B

Published using Google Docs
1 – Máte oblíbený svátek_ – B
Updated automatically every 5 minutes

Jana: No tak tady je takový největší svátek ty Vánoce. Vánoční.

Michal: Já myslím, že jako většina lidí v Český (České) republice má oblíbený (oblíbené) Vánoce. Protože to je jeden z hlavních svátků, kterej (který) se u nás slaví.

Petra: No tak určitě Vánoce, klasika. Jako že ani já, ani moje rodina nejsme věřící, ale tak u nás v Česku je to jedno. A vlastně pokaždé, když nemůžu být v Česku na Vánoce, tak je mi to strašně líto.

Jáchym: Já nemám oblíbený svátek. Já nějaké svátky moc neslavím. A já myslím, že se ptáte na církevní svátky, a jelikož nejsem věřící, tak svátky neslavím.

Zdeněk: Každý svátek, kdy nemusím do práce, je oblíbený. Ale jako jeden jediný ne, samozřejmě příjemné jsou Vánoce v tom, že se sejde rodina. A my to třeba doma hodně řešíme, že jsou určité dny, kdy… nebo vlastně na Štědrý den jsme rodina, jako že ti nejbližší, kdy přijde i sestra s manželem a děti jejich, takže synovci. A taková ta dětská radost prostě z těch dárečků je nádherná. Další den zase jdeme k babičce a sestrám rodičů a bratrům rodičů. Tak to jsou pro mě asi takové pěkné svátky tím, že ta rodina je tak jakoby spolu.