Studujete? Kde studujete? Co studujete?

1 – Studujete_ Kde studujete_ Co studujete_ – B

Published using Google Docs
1 – Studujete_ Kde studujete_ Co studujete_ – B
Updated automatically every 5 minutes

Petr: Studuju. Studuju na univerzitě, na VŠE v Praze. – A co to je VŠE? – VŠE je Vysoká škola ekonomická, někdy se taky tomu říká ekonomka, jenom krátce. Studuju účetnictví a správně se to jmenuje účetnictví a finanční řízení podniku, ale to je tak dlouhý (dlouhé), že to nikdo neříká. A chtěl bych bejt (být) auditorem, až vystuduju.

Petra a Rozálie: Já jsem už studovala. Já jsem už studovala a zase budu chtít studovat. – Dobře a co například? – Já jsem studovala hotelovou školu, pak jsem studovala nástavbu, no a teď budu chtít studovat zdravotní školu.

Viktor: Studoval jsem, takže asi před měsícem jsem skončil školu, napsal jsem tu závěrečnou práci a… – A kde jsi studoval? – Studoval jsem na Vysoký (Vysoké) škole ekonomický (ekonomické) a studoval jsem statistiku, takže…

Vavřinec: Teď jsem dostudoval, v únoru. – Dobře a co jsi studoval? – Statistiku na přírodovědecké fakultě. – Dobře, kde? – V Brně, na Masarykově univerzitě.

Michal: Stále studuju, jsem ještě studentem magisterského programu.

Eduard: Tak stále ještě studuju, vlastně posledním rokem, (na) magisterském studiu, nebo magisterský stupeň studia. To znamená poslední z pěti let na Vysoké škole ekonomické v Praze, která, podle názvu už vyplývá, tak je to škola, co se zaměřuje na ekonomii, nebo finance a účetnictví. Ale máme tam i fakultu informatiky a statistiky, takže i koho zajímá technologie nebo technika, počítače, tak si může taky vyžít. A takže… Ano, studuji, předpokládám, že to bude, nebo… Teď jsem v posledním ročníku a neplánuju jít na doktorské studium, teda PhD. Zatím mě to, nebo, no… Jelikož se blížíme ke konci, nebo já se blížím ke konci, tak už mě to až tolik nebaví. Už se těším, až vypadnu. Ale pořád asi lepší, než chodit do práce.