Jaké je u vás obvykle počasí?

2 – Jaké je u vás obvykle počasí_ – B

Published using Google Docs
2 – Jaké je u vás obvykle počasí_ – B
Updated automatically every 5 minutes

Viktor: To je těžká otázka hodně, záleží, esi (jestli) v zimě nebo v létě, takže… Ale bohužel mám pocit, že třeba na Vánoce už není moc sníh většinu let, takže mám pocit, že je čím dál tím teplejc (tepleji) no. Na podzim hodně prší a v létě je to tak, že je třeba několik tejdnů (týdnů) sucho nebo něco… Jinak je příjemně. Třeba na jaře je, myslím, tak akorát.

Mikuláš: Tak třeba teď v Praze v listopadu je tak okolo padesáti stupňů Fahrenheit, deset stupňů Celsia zhruba. Nevím, jestli jsem to řek (řekl) správně teda, tipuju trošku. A prší, zima, dá se říct. Další dva tejdny (týdny), si myslím, že už bé (bude) sněžit v Čechách. Takže vo (o) dost chladnějc (chladněji). Je to víc na severu.

Honza: Jo, bydlím v Praze a obvyklé počasí, to je těžko říct tady ve střední Evropě, jak máme ty (ta) čtyři roční období, tak se to furt (pořád) střídá. Sluníčko, déšť, závisí to na ročním období, no ale…

Jana: Obvykle tak kolem deseti stupňů. V Liberci je hodně zamračeno, tam není moc hezky. Jako že většinou v Praze třeba svítí sluníčko a v Liberci je zataženo. A prší a je zima. Máme tam hodně sněhu v zimě, třeba padesát centimetrů.

Zdeňka: Tak v zimě zima, v létě léto. Je to prostě strašně různorodé. Někdy je zima velice krutá, že na to člověk není jakoby připravený a teďka v posledních letech byly zimy takové mírné, že se to prostě dalo snést, nebylo to nic hrozného. A to samé, si myslím, že platí o létu. Jaro, léto. Někdy jsou léta hodně kruté (krutá), tak jako třeba teďka pár dnů. Kdy člověk strašně těžko snáší teplotu, protože na ňu (ni) není připravený. A z toho prostě se ochladí, jsou různé nemoci. Takže hodně proměnlivé počasí nemám jako určitě ráda. Radši mám teplejc (tepleji).

Petra: No, to léto je trošku šílený (šílené) tady v Austinu. Asi je to místo s nejhorším létem, kde jsem zatím žila, protože je tady hodně teplo a je tady hodně vlhko a je tady hodně švábů, což je hrozný (hrozné). A zimu jsem tady moc nezažila, ale tady moc opravdová zima asi jako není no.