Obvykle jezdíte někam na prázdniny nebo dovolenou?

2 – Obvykle jezdíte někam na prázdniny nebo dovolenou_ – B

Published using Google Docs
2 – Obvykle jezdíte někam na prázdniny nebo dovolenou_ – B
Updated automatically every 5 minutes

Andrea: No necestuju tolik, jak bych si přála asi, abych cestovala. Bydlím v Evropě, tak tam je to cestování daleko jednodušší. Tam může vlastně člověk cestovat – když to přeženu – tak každej (každý) měsíc může někam cestovat. Já cestuju tak jednou-dvakrát do roka někam.

Jáchym: Jezdil jsem na prázdniny s rodiči, ale už jsem starší, takže s nima (nimi) nejezdím nikam. – Jo a třeba ty sám? – Já sám bych asi nikam nejel. Jednak, protože nemám peníze, a taky, protože mě to nikam ani netáhne.

Jana: Většinou jezdíme každý rok s mamkou v létě, třeba do Turecka jsme jezdily hodně často. Když jsem byla malá, tak jsme jezdily hodně do Chorvatska, asi pět let v kuse. – Tam mají krásný (krásné) moře, ne? – Ano. A v Itálii jsem byla s kamarádkama (kamarádkami). Většinou se snažíme no. Letos jsem teda tady, takže letos jsem nikde nebyla, před… vlastně v létě, než jsem přijela sem.

Mikuláš: Pravidelně jezdíme s rodinou k moři. Každý léto. Jezdíme nejčastějc (nejčastěji) do Chorvatska. Když jsem byl mladší, jezdili jsme do Itálie, pre (protože) do Chorvatska se v tý (té) době nedalo, protože tam byla válka. Ale teď, když je (to) tam už lepší pro turisty, tak většinou do Chorvatska. Letos jsem tam byl vlastně dvakrát v Chorvatsku, jednou s rodinou, jednou s kamarádama (kamarády). Je tam nádherný (nádherné) moře a skvělý (skvělé) jídlo a je tam poměrně i levno, takže fajn. Slyšel jsem, že v Albánii to je pěkný (pěkné) u moře, což je pod Chorvatskem, trošku jižnějc (jižněji). A v zimě jezdíme do Alp, Itálie, Rakousko, někdy Švýcarsko. Tam je to na lyžování super.