Máte zahradu? Jak často tam trávíte čas a co tam obvykle děláte?

11 – Máte zahradu? Jak často tam trávíte čas a co tam obvykle děláte? – A

Published using Google Docs
11 – Máte zahradu? Jak často tam trávíte čas a co tam obvykle děláte? – A
Updated automatically every 5 minutes

Miroslav: Doma zahradu máme, máme tam i bazén a asi všechno, co je potřeba. Často sekám trávník, a když nesekám trávník, tak jsem v bazéně.

Radka: Tady v tom bytě ne, ale u mých rodičů, kam jezdím často – to je tam, kde jsem vyrůstala, v rodinném domě – tak tam máme velikou zahradu a máme i sad. A i taťka tam má část zahrady, kde má slepice, králíky a-a tak. A různý (různá) další zvířata. A obvykle jezdím k rodičům jednou týdně. A jezdím jim pomáhat právě s tou zahradou, protože tam je hodně práce. A sekáme tam zahradu a řežeme větve stromů a staráme se o květiny, protože mamka má hodně květinových záhonů. A když je podzim, tak trháme jabka (jablka) v sadě a taky se musí – je tam veliká louka, tak ta se musí kosit, tak taky tu kosíme a… vlastně všechno.

Lukáš: Máme zahradu. Tak na zahradě se většinou taky scházíme jako celá rodina. Odpočíváme tam, případně tam grilujeme. A máme i zahradu jako opravdovou zahradu, kde pěstujeme zeleninu a případ(ně)-a máme tam i ovocný (ovocné) stromy.

Jan: Jelikož bydlim (bydlím) v bytě, což byl bývalý hotelový pokoj, tam zahrada není, ovšem v bytě, ve kterém jsem vyrůstal, tam zahradu máme. Když jsem byl malý, trávil jsem spoustu času na zahradě. S mým mladším bráchou jsme si tam velmi často hráli. Máme tam malé ohniště, tam jsme nejčastěji pekli buřty s rodinou. A máme také spoustu ovocných stromů a keřů, kde jsme… měli broskve, meruňky, třešně a také jsme pěstovali například jahody.

Kevin: V domě, kde jsem vyrůstal, tak tam jsme měli zahradu. Zahrada byla dost velká. Na zahradě jsme měli bazén, měli jsme tam takové posezení, měli jsme tam spoustu… spoustu zeleniny a ovoce, kterou rodiče pěstovali. A měli jsme tam…bylo (byla) tam spousta práce a jako malej (malý) jsem musel například sekat trávu a dělat nějaké další práce na zahradě.