Jakou máte rádi hudbu?

4 – Jakou máte rádi hudbu_ – B

Published using Google Docs
4 – Jakou máte rádi hudbu_ – B
Updated automatically every 5 minutes

Honza: Hele, asi jako každej (každý) člověk jako. Mám to většinou podle nálady, hodně mi sedí reggae, to je takový (takové)… teďkom (teďka) je léto, takže že jo, taková uvolněná pohodička. Potom RnB, takže jako takový (takové) to Jay-Z, Beyoncé a tak. Tohleto (toto) (mi) sedí. Ale pak je tam i takový (takové) to techno a house, ale na to člověk zase se (si) jde rád zatancovat, takže…

hele – hey, look (very informal and colloquial)

podle ( GEN) – according to

nálada – mood

sedí mi – it suits me, fits me

Zdeňka: Hudbu poslouchám podle nálady. Na co mám zrovna chuť, to si poslechnu. Ale určitě mám ráda slovenskou moderní hudbu.

na co mám chuť – whatever I feel like

Jáchym: Já poslouchám hodně žánrů, a co se týče časového rozpětí, tak nějak jako (od) dvacátých let dvacátého století až po současnost, ale pokud jde o současnou hudbu, tak si hodně vybírám.

co se týče ( GEN) – with regards to

časové rozpětí – time range

Lucie: Ráda poslouchám hudbu. Poslouchám swing, protože swing tancuju. A jinak mám ráda oldies, rock a… No, mám pocit, že čím jsem starší, tím toho mám ráda víc.

čím…tím… – (used with comparatives) – the more…the…

Eduard: Tak můj… nebo, jak bych to řekl… Poslouchám úplně všechno. Ale přednost dávám spíš rytmické hudby (hudbě), něco rychlejšího. Myslím, že teďka je populární tomu říkat EDM, prostě elektronická hudba. Ale kdybych to měl vypíchnout teda konkrétně nějaké žánry, tak buďto breakbeat nebo drum´n´bass, ale vůbec nemám problém ani s nějakým (něčím) jako dubster nebo aj (i) klidně hip hop, ne, taky se dá.

dávat / dát přednost ( DAT) – to give preference (to something)

vypíchnout – to pinpoint