Jan: Většinou míváme polévku a hlavní chod. Česká kuchyně má většinou nějaké maso, omáčku a přílohu. A tou přílohou bývá brambor, knedlík nebo rýže. Často mají Češi rádi i hranolky nebo smažené krokety.
Jáchym: Já obědvám ve škole, takže obědvám to, co zrovna máme. A často se stane, že tam jsou i moje ne tak oblíbené knedlíky.
Petra: Já většinou moc neobědvám. Já spíš… něco tak jako… většinou snídám později a potom mám něco spíš třeba jenom polívku k obědu anebo ani ne to. Ale potom jím později něco mezi obědem a večeří. Já jsem si tak navykla právě v cizině, no.
Petr: Tak většinou ve škole jdu na oběd do menzy a jím tam to, co je. Anebo si udělám kuřecí plátky, kuřecí kousky s rýží, s bramborem.
Tereza: Protože nezvládám vařit na oběd, tak chodím téměř každý den někam do restaurace na oběd, takže mám hrozně často právě nějaké maso s přílohou, nebo jdeme do italské restaurace, nebo do indické, to záleží, ale jako jsou to takový (taková) hodně restaurační jídla.
Eva: K obědu… Tak záleží na tom, co máme v práci no, ale většinou je to něco českýho (českého). Nějaký (nějaké) knedlíky s něčím, nebo rejži (rýži) s nějakou omáčkou, s kuřecím masem, s vepřovým, s hovězím. Řízek.
Martin: Na oběd chodím s kolegy do kantýny přímo v práci. A máme tu výhodu, že máme na výběr většinou, z vegetariánského jídla, nějakého jídla s masem, těstoviny, brambory, takže… Někdy jenom salát.